Наскільки эфективний німецький Палач в ампулах

Препарат Палач, який продається в ампулах — один з аналогів оригінального Палача зі схожим складом і, швидше за все, з ідентичною ефективністю, але дорожчий. Іноді вважають, що саме ампули з таким Палачом є оригінальним засобом, а будь-які інші препарати — лише його копіями. Однак на сьогоднішній день практично неможливо встановити, який із препаратів є «оригіналом», а який був випущений пізніше. Тим паче не зрозуміло, чи може на таку оригінальність претендувати Палач, що продається в ампулах — це засіб, судячи з усього, випускається відносно недавно.

Очевидно, що такий Палач в ампулах проводиться тією ж компанією, яка випускає його ж у великих пластикових флаконах.

Найбільш правдоподібна версія про те, що оригінальним Палачом є німецький препарат Scharfrichter в білих флаконах, на яких немає ні малюнків, ні тексту російською. Препарат ж у флаконах іншого дизайну, з впізнаваним персонажем і дублюванням назви російською мовою — швидше за все, аналог, названий ідентично тільки для полегшення продажів.

Саме цей, другий Палач випускається також і в ампулах. Не відомо, чи дійсно це німецький препарат, вироблений в Німеччині з етикетками російською мовою, або він проводиться в Росії за німецькою технологією, або це взагалі повністю російський препарат, для якого посилання на німецьке походження вказана тільки в рекламних цілях.

За великим рахунком, розслідування таких оригінальностей різних Палачів не мають особливого сенсу. Найбільш ретельно перевірена ефективність препарату Палач в білих пластикових флаконах, який взагалі не претендує на спадкоємність німецького Scharfrichter і є абсолютно самостійним засобом, яке зі старою отрутою об’єднує лише смислове значення назви.

На замітку

Важливо відрізняти Палач в ампулах від клопів від Палача від колорадського жука. Це абсолютно різні препарати з різними діючими речовинами, якi призначені для знищення різних комах і зовсім по-різному застосовуються.

Теоретично такий засіб потрави і клопів, але ефективність його проти них не перевірена.

Городній Палач для знищення колорадського жука

Саме Палач в білих пластикових флакона перевірений в випробуваннях на постільних клопах, для нього показана висока ефективність як при прямому обприскуванні комах, так і при залишкової дії, коли на паразитів діє вже засіб, що висох. Не важливо, копіювали його з німецького препарату, або розробляли самостійно — важливо, що він дуже ефективний проти клопів. А для того, щоб оцінити Палач в ампулах, його можна порівняти саме з цим перевіреним препаратом.

Склад Палача в ампулах

Палач в ампулах, призначений для знищення клопів, містить в якості активних компонентів два речовини:

 • Фентіон — 30%
 • Зета-циперметрин — 20%

Обидві речовини є високоефективними інсектицидами, але доцільність застосування зета-циперметрину для знищення постільних клопів сумнівна. Є численні дані про те, що частота стійкості клопів до піретроїдів дуже висока і постійно зростає, тому при застосуванні проти них препаратів на основі перметрина, циперметрину, дельтаметріна дуже висока ймовірність того, що засіб не спрацює. З цієї причини професійні дезінсектори не застосовують для винищення клопів препарати з цими речовинами.

Дійсно ефективний проти клопів фентіон — він вбиває їх дуже швидко, за багатьма даними навіть надає овіцідну дію, тобто труїть навіть ембріонів в яйцях. Саме він в складі Палача забезпечує той самий ефект, за рахунок якого Палач придбав свою популярність.

Молекула фосфору з оточуючими її киснем і сіркою прямо вказує на приналежність цієї речовини до групи фосфорорганічних сполук.

Структурна формула фентіону

Як швидко Палач в ампулах вбиває клопів, достовірно не відомо. Повноцінні експериментальні дослідження препарату Палач в пластикових флаконах з фентіоном же в складі показують, що він знищує всіх клопів незалежно від їх віку за 8,5 хвилин при прямому обприскуванні і за 19 годин при попаданні клопів на поверхню з висохлим робочим розчином засобу.

При цьому Палач у флаконах містить фентіон в концентрації 27,5% — на 2,5% менше, ніж отрута в ампулах. Практично при дії на клопів ця різниця буде непомітною через специфіку розведення кошти — ампули містять 5 мл концентрату, пластикові флакони — 6 мл. Фактично, при розведенні однакової кількості флаконів і ампул в однаковому обсязі із засобом у флаконах в воду потрапляє на 10% фентіону більше.

З великою ймовірністю ефективність і швидкодія Палача в ампулах будуть такими ж, як такі у Палача в білих флаконах. Так Палач у флаконах труїть клопів при прямому обприскуванні:

А так знищує їх, якщо вони контактують з поверхнею, на якій засіб висох:

Такі перевірки для Палача в ампулах не проводилися i бути однозначно впевненими, що засіб надасть такий же результат, не можна. Але якщо його склад дійсно такий, як декларують продавці, то спрацювати він повинен так само.

Основні правила застосування

Порядок застосування Палача в ампулах такий же, як Палача в пластикових флаконах. Препарат розводиться в простий водопровідній воді, перемішується, заливається в ємність з пульверизатором і потім за допомогою розбризкують насадки розпорошується на поверхні, на яких знаходяться або можуть переміщатися клопи. Тут потрібно враховувати кілька нюансів, що створюють специфіку застосування Палача в ампулах зокрема і боротьби з клопами взагалі.

Спочатку готується робочий розчин Палача з розведенням, рекомендованим в інструкції по застосуванню. Ці концентрації ми обговоримо нижче, оскільки зазначені в інструкції до ампулам дозування явно завищені і призначені більше для збільшення доходу продавців, ніж для гарантій виведення клопів. Зараз важливо те, що перед підготовкою квартири препарат вже повинен бути готовий до роботи і розлитий в ємність з пульверизатором.

Потім потрібно розкрити найбільшу кількість місць укриттів клопів. Іноді ця робота буває більш тривалою і трудомісткою, ніж сама обробка приміщення, тому що для цього потрібно:

 1. Розібрати спальні місця — ліжка, дивани, розкладні крісла. Саме розібрати, а не просто відкрити диван або зняти матрац з ліжка, тому що найчастіше клопи ховаються в щілинах між елементами каркаса, під латами, навіть під розбовталося кріпильними деталями. Якщо диван або ліжко не розібрати, багатьох з них можна і не помітити.
 2. Зняти плінтуси від стін, оглянути їх задні стінки і смугу стіни за ними.
 3. Якщо на підлозі лежить лінолеум, відігнути його край. Якщо на підлозі ламінат або паркет, підняти крайні дошки біля стін і оглянути їх нижні сторони. При виявленні під ними клопів потрібно знімати все покриття для підлоги.
 4. Зняти зі стін книжкові полиці, оглянути їх задні стінки, самі книги, плетіння їх.
 5. Всi відклеєнi края шпалер потрібно відігнути і оглянути простір під ними.
 6. Від стін потрібно відсунути всі меблі — шафи, тумбочки, столи — і побутову техніку, оглядати з задні стінки.
 7. Якщо на стіні висить килим — зняти його і оглянути задню поверхню.

Всі ці дії потрібно повторити в усіх кімнатах, в яких можуть знаходитися клопи. Ця процедура є досить трудомісткою, але саме через те, що багато людей не роблять цього, у них не виходить вивести клопів.

Ще під час розтину гнізд клопів їх відразу ж слід обприскувати робочим розчином Палача. Якщо цього не робити, за годину-півтора, які триває обстеження приміщення, велика частина паразитів з цих скупчень (по крайней мере, дорослі особини і німфи старших вікових груп) постараються переповзти в інші затишні місця. Якщо їх обприскувати відразу ж, то навіть після переміщення вони все одно загинуть.

Після розтину максимального числа гнізд і місць скупчення клопів вони ретельно обприскуються ще раз, а також обприскуються поверхні, по яким комахи можуть переміщатися, пробираючись з гнізд до місць відпочинку людей.

Обов’язковому обприскуванню піддаються матраци і м’які деталі диванів, всі конструкції та окремі елементи спальних місць. Так само обприскуються плінтуси, края підлогових покриттів, задні стінки меблів і книжкових полиць, підлога під ліжками і диванами. На інших поверхнях обробляються лише передбачувані маршрути переміщення клопів.

Всі роботи потрібно проводити з дотриманням заходів безпеки і використанням засобів індивідуального захисту, як мінімум в респіраторі. Всі люди, які не беруть участі в обробці, і домашні тварини повинні покинути приміщення.

Сама обробка проводиться при закритих вікнах і дверях, із закритою вентиляцією (вентиляційні решітки можна заклеїти папером або пакетами на скотчі). Після обприскування всіх поверхонь обробник виходить з приміщення і закриває його.

Через 2-3 години в квартиру можна повернутися, відкрити тут вікна та двері, провітрити її і протерти вологою ганчіркою ті поверхні, з якими люди і домашні тварини найчастіше контактують — стільниці, ручки дверей, підлокітники крісел і диванів. Матраци та дивани застелюються свіжою постільною білизною і в приміщення можуть спокійно повертатися всі мешканці.

Після цього необхідний суворий контроль стану всіх мешканців та приміщення. Протягом перших 2-3 днів окремі особини, що вижили можуть з’являтися на відкритих місцях в приміщенні і навіть кусати людей, але вони гинуть в перші дні після обробки. Якщо через 10-12 днів в приміщенні виявляються окремі комахи, потрібно з’ясувати, вивелися це німфи з відкладених до обробки яєць, або це клопи, які проникли в квартиру знову від сусідів. У будь-якому випадку, якщо клопи після обробки виявляються, в приміщенні потрібно провести повторну дезінсекцію. Вона проводиться так само, як перша, з тією ж кількістю Палача.

Профілі безпеки засобів

Палач в ампулах більш токсичний для людей і домашніх тварин, ніж засіб у флаконах, через наявність в його складі зета-циперметрину.

Досвід дезінсекторiв показує, що фосфорорганічні сполуки взагалі і фентіон зокрема малотоксични для людини і домашніх тварин навіть в тих кількостях, в яких вони контактують з людиною під час обробки від клопів. Випадків важких отруєнь при застосуванні препаратів на основі цих речовин не відомо.

Піретроїди, до числа яких належить і зета-циперметрин, можуть чинити сильний отруйну дію на людину чи домашніх тварин. Відомі випадки, коли з приміщення вже виходили люди, дезінсектор вже починав обробку, як хтось із мешканців згадував, що забув щось у квартирі, забігав забрати, а відкачували його вже в парадній…

Отже, Палач в ампулах містить зета-циперметрин, який практично не потрібен для винищення клопів через широку стійкость цих паразитів до піретроїдів, але який може викликати важкі отруєння людей і домашніх тварин. Цим він поступається вітчизняному засобу, яке не містить циперметрину, гарантовано труїть клопів, але значно більш безпечний для людей.

Купуючи цей засіб, ви точно впевнені, що клопів воно труїть.

Головна перевага цього препарату в тому, що результат його застосування відомий і ефективність його підтверджена

Також потрібно враховувати, що скляні ампули не так зручно розкривати, як пластиковий флакончик з кришечкою, що закручується. Для розкриття носик потрібно зломити за вказаною на ньому лінії. При цьому дуже легко можна порізатися гострим краєм скла, що може бути небезпечно при попаданні на подряпину самого засобу. Плюс виливати потім розчин з ампул незручно — в медичній практиці рідина з ампул набирають шприцем, а самі ампули створюються саме для того, щоб навіть з відкритою ампули не виливалася рідина при перевертанні її. Загалом, такий флакон для препарату — найнезручніший.

Витрата препарату і ціна комплекту для обробки квартири

З приводу дозувань препарату для розведення у воді однозначної думки немає.

В інструкції із застосування засобу вказується співвідношення 5-6 ампул на 1 літр води, як ідеальне для винищення саме постільних клопів.

У той же час, при випробуваннях Палача в пластикових флаконах було показано, що засіб цілком ефективний проти клопів при розведенні 2 флаконів препарату в 1 літрі води. При тому, що такий флакон містить лише на 1 мл концентрату більше і загальна кількість фентіону в ньому на 10% більше (у пластикових флаконах знаходиться 1,65 мл фентіон, в ампулах — 1,5 мл фентіону).

Навіть у випадках найважчого зараження квартири Палач у флаконах рекомендується застосовувати з розведенням 3 флаконів засобу в літрі води. Підвищення цієї концентрації вже не вплине на ефективність робочого розчину.

У засоби є сильний неприємний запах, який, однак, вивітрюється через 1-2 дня.

Готовий до застосування робочий розчин Палача

Тобто, фактично, за кількістю діючої речовини флакон Палача і ампула «німецького» рівнозначні, але другий чомусь рекомендується розводити у воді в 2 рази більшої концентрації. Це робиться або для того, щоб збільшити кількість ампул і заробити більше, або для страховки, якщо немає впевненості, що нормальні концентрації препарату допоможуть знищити клопів.

У будь-якому випадку, вартість Палача в ампулах буде вищою, ніж вартість Палача в білих флаконах. Блістер з 10 ампулами коштує 700 рублів, тобто ціна однієї ампули — 70 рублів. Стільки ж коштує один пластиковий флакон Палача. При цьому обсяг ампули — 5 мл, обсяг флакона — 6 мл, на 20% більше. В одному пластиковому флаконі за ті ж гроші знаходиться 1,65 мл чистого фентіон, в ампулі — 1,5 мл (на 10% менше).

Тобто Палач в пластикових флаконах вигідніше. Тим більше, флакони можна купувати по одному для обробки окремих елементів меблів, а ампули можна купувати тільки по 10 штук.

Чому віддати перевагу: Палач в ампулах, або Палач в білих флаконах?

Що ми в результаті отримуємо? «Німецький» Палач в ампулах — це препарат, який:

 • Теоретично може труїти клопів, але як робить це на практиці — не відомо.
 • Коштує дорожче Палача в білих флаконах і купити який можна тільки в кількостях, кратних 10 ампулам і 700 рублів.
 • Може представляти більшу небезпеку для людей і домашніх тварин через вміст циперметрину.
 • Менш зручний в застосуванні через склянi ампули.

Фактично, на сьогодні такі ампули з Палачом — це кіт в мішку. Ми постараємося провести експерименти і подивитися, наскільки ефективно це засіб труїть клопів, щоб порівняти його з традиційним перевіреним Палачом. На сьогоднішні однозначно можна бути впевненими в ефективності саме Палача в білих флаконах. Щоб потруїти клопів саме тим засобом, яке контролювалося в експериментах, замовляйте його тут:

Ваш комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

 

Швидке замовлення Палача

© 2022 Палач - засіб від комах. Копіювання матеріалів сайту без активного посилання на джерело заборонено