ТОП-10 найефективніших засобів від клопів

Ми попросили дезінсектора і експерта з медичної ентомології Дмитра Бортнікова розповісти про найефективніші препарати від клопів на ринку і дати пораду про те, як вибрати засіб для максимально швидкого знищення клопів. Інтерв’ю не вийшло — вийшов монолог, який ми оформили у вигляді окремого матеріалу і представляємо вам, наші дорогі читачі.

На фото - основні флагмани індустрії: Палач, Гектор, Гет Тотал і Гет Експрес, Раптор Професійне знищення постільних клопів.

Наша практика показує, що знайти і купити найефективніший засіб від клопів — не завжди означає гарантовано знищити клопів. По-перше, ефективність потрібно якось оцінити — по швидкості знищення клопів, по тривалості залишкового дії, по тому, яка кількість препарату потрібна для знищення одного клопа або всіх комах на якійсь певній площі. По кожному з цих параметрів найбільш ефективними будуть різні засоби.

По-друге, від засобу залежить від сили 30-35% успіху винищення клопів. Ще бiльше залежить вiд якостi підготовки приміщення, якостi самої обробки і надійностi захисту квартири від повторного проникнення клопів. Саме тому навіть дуже потужними засобами одні люди не можуть вивести клопів, а інші благополучно позбавляються від паразитів без якихось тривалих пошуків і без покупки дуже дорогих препаратів.

Ми в лабораторії випробували на клопах 36 різних інсектицидних препаратів. Ефективними з них були 30 засобів, і з цих трьох десятків ми виявили такі, які за більшістю параметрів перевершують інші.

До того ж, ми вже три роки взаємодіємо з кол-центром інтернет-магазину коштів від клопів і спілкуємося з покупцями. Це допомогло нам накопичити велику статистику за кількістю позитивних і негативних відгуків на той чи інший засіб, і отримати величезну кількість інформації про те, якими засобами люди дійсно знищують постільних клопів в домашніх умовах, а до яких пред’являють велика кількість скарг і претензій.

Як мінімум, ми знаємо, з якими препаратами людям найчастіше вдається знищити клопів, а які найчастіше дають осічку.

І ще ми працюємо з великою службою дезінсекції, співробітники якої щодня труять клопів в 6-8 квартирах і спілкуються з людьми, які застосовували ті чи інші препарати самостійно і не зуміли винищити клопів. Це дуже цінна інформація: як мінімум, для антирейтингу вона більш ніж підходить.

Дезінсектор відмінно знають, якими засобами клієнти труять клопів перед тим, як розчаруватися і звернутися в санітарну службу.

Так що нижче ми узагальнимо наявні у нас дані по найпоширенішим засобам і підкажемо, як вибрати і купити отруту, яка дійсно вбиває клопів.

Палач

За даними статистики Яндекса і Google, Палач — найпопулярніший засіб від постільних клопів.

Він дійсно ефективний. Його головна перевага перед іншими засобами полягає в швидкості дії. У наших колег з klop911 є результати експерименту, в якому робочий розчин Палача в стандартній концентрації вбив всіх клопів за 8,5 хвилин після одноразового обприскування. Поки що з тих коштів, які ми знаємо, швидше, ніж Палач, клопів труять тільки деякі професійні препарати, які купити у вільному продажу для самостійного застосування неможливо.

Діюча речовина Палача — фентіон. Він эфективний конкретно від клопів, до нього дуже рідко виробляється стійкість у паразитів. Ми за роки своєї роботи ще ніколи не зустрічали клопів, на яких не подіяв би препарат на основі фентіону. Отже, в стандартній середньостатистичній квартирі Палач практично гарантовано вб’є всіх клопів, які з ним проконтактують.

У Палача виражена залишкова дія після висихання: через тиждень після нанесення на поверхню він вбиває клопів, які по цій поверхні пробігли, за 19 годин. Це означає, що протягом 2-3 тижнів після обробки препарат буде вбивати молодих личинок, які можуть вилуплюватися з відкладених яєць, і тих клопів, які вже після дезінсекції можуть забиратися в приміщення.

Мінус Палача для санітарної дезінсекції полягає в його сильному неприємному запаху. До його складу входять стандартні для інсектицидів аромати, які сигналізують про наявність препарату в приміщенні. Після провітрювання сквозняком вони вивітрюються, але безпосередньо при обробці в квартирі дуже сильно смердить.

При своєму сильному важкому запаху Палач з безпеки ідентичний більшості інших засобів — тим же Гетам, Раптор і іншим. Він вимагає дотримання стандартних для таких засобiв заходів безпеки, але випадків якихось важких отруєнь після його застосування не відомо.

Дуже велика перевага Палача конкретно для дезінсекції в домашніх умовах полягає в тому, що він продається в маленьких флаконах і для конкретного приміщення можна дуже точно підібрати достатню кількість засобу і не переплатити за зайве.

Ціна одного флакона Палача — 65 грн. Для обробки однієї кімнати або однокімнатної квартири зазвичай вистачає 5-6 флаконів вартістю 325-390 грн.

На замітку

Багато покупців плутаються і вважають, що для виведення клопів в цілій квартирі досить купити один флакон Палача. З огляду на ціну, вони відразу ж кидаються дзвонити і замовляти, а потім розчаровуються, дізнавшись, що на одну кімнату потрібно купувати мінімум 4-5 флаконів.

За наявною у нас статистикою 63% покупців Палача виводять клопів їм з першого разу. Що цікаво — з тих, хто купує відразу більше 5 флаконів, з першого разу паразитів виводять 78% покупців. Ті ж, хто купує 2-3 флакона з формулюванням «ми спробуємо …» через 2-3 тижні докуповує знову: людина бачить, як швидко клопи дохнуть від засобу, але купленої кількості банально не вистачає на все приміщення і доводиться докуповувати ще, щоб напевно позбутися від паразитів.

Як правило, якщо для цькування клопів використовується менша кількість, обробку доведеться повторювати.

5 флаконів — мінімальна кількість Палача, якого достатньо для знищення клопів в одній кімнаті.

Наше резюме з приводу Палача: на сьогодні це оптимальний препарат для самостійної домашньої цькування клопів. Він труїть їх швидко, без осічок, безпечно для людей і в кінцевому підсумку з невеликими фінансовими вкладеннями. Якби не його запах, його можна було б вважати найкращим засобом. Але якщо запах в приміщенні критичний, є препарати краще.

Гектор

За статистикою покупців інтернет-магазинів, Гектор разом з Палачом — лідери за кількістю успішних самостійних обробок від клопів, а також за кількістю позитивних відгуків.

При цьому Гектор абсолютно безпечний для людей і для домашніх тварин. Він діє на організм людини так само, як діє пісок — просто контактує з ним і не викликає ніяких фізіологічних реакцій, навіть якщо потрапляє до шлунку. Це головна перевага Гектора: він навіть клопів не отруюють, а призводить до зневоднення їхніх тiл і загибелі саме від висихання. Причому відбувається це досить швидко — в експерименті в ємності, де знаходився Гектор і де клопи пробігали по ньому, але частина часу перебували на чистій поверхні, все комахи загинули за 4,5 години.

Відгуки покупців показують, що при застосуванні в квартирі в першу ніч після обробки Гектором покуси клопів або припиняються, або їх стає набагато менше, ніж було до застосування засобу. У другу ніч клопи людей вже не кусають, а на третій-четвертий день живих комах в приміщенні вже не знаходять. З огляду на, що засіб нешкідливий для людей, така швидкість цілком прийнятна в більшості випадків.

Далі, у Гектора взагалі немає запаху. За рахунок цього його можна насипати в будь-яких приміщеннях і залишати тут на будь-який термін. Він не деградує при контакті з повітрям, не втрачає своєї ефективності з плином часу і продовжує вбивати клопів так довго, як довго залишається сухим.За рахунок цього його можна використовувати в тому числі для захисту приміщення від проникнення клопів ззовні.

Ціна банки Гектора — 380 грн, її досить для обробки однієї кімнати з 1-2 спальними місцями. Тобто ціна його практично аналогічна вартості Палача, призначеного для обробки приміщення тієї ж площі.

Гет Тотал

До появи на ринку Гектора гет Тотал був головною альтернативою Палачу, оскільки він теж практично не пахне. При цьому Гет — це, як і Палач, рідкий концентрат, який для приготування робочого розчину розводиться водою і наноситься на поверхні з пульверизатора (розчин виходить теж без запаху).

На клопів Гет Тотал діє набагато повільніше, ніж Палач. При прямому обприскуванні він вбиває їх за 2,5 години, при переміщенні клопів по поверхні з сухим препаратом — за кілька днів.

Але при цьому у Гет Тота є кілька переваг і перед Палачом, і перед Гектором:

 1. Він не має запаху;
 2. Він досить безпечний — не настільки, щоб конкурувати з Гектором, але теоретично більш нешкідливий, ніж Палач;
 3. Він не пилить після висихання;
 4. Після висихання Гет Тотал зберігає свою дію на поверхні протягом 2-3 місяців (а за твердженням виробника — до півроку).

Тобто висохши в квартирі, він не буде порошити, як Гектор, що не буде вивітрюватися, буде продовжувати труїти клопів (хоч і повільно), але при цьому не буде пахнути, як Палач і буде захищати квартиру значно довше.

До речі, за рік консультування клієнтів інтернет-магазину по телефону ми отримали тільки одне повідомлення про те, що конкретно Гет Тотал не допоміг людям вивести клопів. Судячи з описаної ситуації, до них клопи постійно повзли від сусідів і вони буквально кожен день виявляли нових комах. Після обробки квартири Гетом клопів стало менше, але новоприбулі з’являлися щодня і людям здалося, що препарат не спрацював зовсім.

На замітку

Практично повний аналог Гет Тота — Доброхім Мікро, також мікрокапсульована суспензія на основі хлорпирифосу. Однак по застосуванню Доброхіма значно більше негативних відгуків.

Ціна Гет Тотал — 450 грн. Це досить багато і за цим параметром засіб явно поступається і Гектору, і Палачу — одного флакона за 450 грн достатньо для обробки тільки однієї кімнати.

Гет Експрес

Практика показує, що гет Експрес більш ефективний проти тарганів, ніж проти клопів. З теоретичної точки зору це теж справедливо — в якості діючої речовини він містить піретроїди лямбда-цигалотрин, а піретроїди ефективніше працюють саме проти тарганів.

Проте, сам по собі Гет Експрес досить впевнено вбиває клопів, причому робить це навіть швидше, ніж Гет Тотал. При прямому обприскуванні їм постільні клопи гинуть за 42 хвилини.

Як і «старший брат», Гет Експрес практично не пахне, має мікрокапсульовані структуру, що забезпечує його високу безпеку для людей, і зберігає залишкову дію протягом декількох тижнів. Однак він дорожчий: флакон його на 50 мл коштує 270 грн і 100 мл, еквівалентні флакону Гет Тота, обійдуться в 540 грн. Фактично, це плата за трохи більш швидку дію.

За результатами випробувань та аналізу відгуків ми прийшли до висновку, що Гет Експрес оптимальний для випадків, коли в квартирі одночасно живуть і клопи, і таргани.

На замітку

Гет Експрес — це аналог професійного препарату Тетрікс, також містить лямбда-цигалотрин як діючу речовину. Мінімальний об’єм, в якому продається Тетрікс — 250 мл, ціна його в такому флаконi — 1000 грн. Тобто Гет Тотал набагато більш економічний.

При сильному ж зараженні клопами доцільно використовувати суміш Гетов, рекомендовану виробником — Гет Тотал змішується з Гет Експресом в 4 літрах води і отриманого об’єму вистачає для обробки двокімнатної квартири. Аналогом такої суміші можна вважати Зондер — він містить суміш з пиретроидов і фосфорорганічних сполук і діє приблизно так само надійно, як мікс з двох Гетiв.

Карбофос

Свого часу (причому відносно недавно, років 8-10 тому) Карбофос був одним з найбільш популярних і ефективних засобів від клопів. Він страшенно смердить (сильніше, ніж Палач, але сам запах у нього схожий), швидко вбиває клопів і при цьому дуже недорогий — флакон, якого достатньо для обробки однокімнатної квартири, коштує близько 15 грн.

Проте, в рейтингах коштів від клопів Карбофос неухильно скочується все нижче і нижче. Причина тому — стрімко зростаюча стійкість клопів до нього. На сьогодні вважається, що більше 1% квартирних клопів стійкі до нього, за статистикою близько 0,1% перевірених паразитів мають до нього резистентність. І оскільки його продовжують застосовувати повсюдно, все більше число клопів виробляють до нього стійкість і він стає все менш придатним для цієї мети.

На замітку

Частково з цієї причини з обороту вийшов оригінальний дихлофос. Він був дуже ефективний від клопів, але занадто масове застосування призвело до стрімкого збільшення кількості клопів, стійких до нього. З урахуванням того, що препарати на основі мікрокапсулянтiв і того ж фентіону більш безпечні для людей, всі вони витіснили дихлофос з ринку. Наявні сьогодні в продажу «дихлофос» містять піретроїди в якості діючих речовин і, власне, до дихлофосу відношення не мають.

Профіль безпеки Карбофоса такий же, як у Палача. Тобто обробку їм потрібно проводити в респіраторі, з видаленням всіх людей і тварин з приміщення, а після повернення ретельно все провітрити і вимити поверхні, з якими часто доводиться контактувати. З огляду на низьку ціну, багато людей роблять це в якості експерименту, і якщо Карбофос допомагає, то, фактично, виводять клопів за копійки.

Раптор Професійне знищення постільних клопів

Спеціалізований Раптор від постільних клопів — це другий після Палача засіб по швидкості дії на клопів. Він вбиває їх за 14 хвилин при прямому обприскуванні — це настільки швидко, що при правильній обробці їм приміщення клопи тут будуть знищені ще до її закінчення.

При цьому Раптор зручний в застосуванні — він уже залитий в балон, з якого просто розпирскується по поверхнях, його не потрібно спеціально готувати, не потрібно заливати в спеціальний пульверизатор. Одного балона його вистачає для обробки однієї кімнати з 1-2 спальними місцями.

Плюс ціна — балон коштує 280 рублів. Фактично, це ж — вартість обробки одного приміщення. А значить, це один з найбільш недорогих засобів, які входять в ТОП кращих препаратів від клопів.

Недолік Раптора від клопів — невідома тривалість залишкової дії. Таких експериментів ми з ним ще не проводили, але припускаємо, що як мінімум 2-3 тижні на поверхні він буде залишатися ефективним. Плюс по ньому ж поки немає достатньої кількості відгуків — на момент складання цього рейтингу (серпень 2019 роки) це ще відносно новий препарат, який тільки-тільки виходить на ринок і випробується людьми.

Раптор професійне знищення 17 видів комах

Цей засіб позиціонується в продажу, як максимально універсальний, хоча в дійсності будь-який потужний препарат, який спрацював проти постільних клопів, напевно добре допомагає в боротьбі з переважною більшістю інших вiдткритожівущіх комах.

Власне, на клопів Раптор від 17 видів комах діє повільно: після прямого обприскування вони гинуть через 27 годин. При цьому всі інші характеристики у нього такі ж, як у Раптора проти постільних клопів. Але його головна перевага полягає в тому, що в його складі знаходяться 3 активних компонента — це практично гарантує, що він ефективно знищить будь-яких комах, які будуть їм оброблені.Тому його можна вважати найкращим засобом в ситуації, коли в квартирі відразу кілька видів комах (наприклад, клопи і таргани), або коли господарі житла навіть не знають, з якими членистоногими вони ділять примiщення.

Це цікаво

Всі діючі речовини Раптора від 17 видів комах — піретроїди. Це ще одне підтвердження того факту, що піретроїди проти клопів менш ефективні, ніж, наприклад, фосфорорганіка — порівняйте тільки 14 хвилин на знищення клопів Раптор від постільних клопів з 27 годинами на травлю їх же Раптором від 17 видів комах.

Клейові пастки

Так-так, ті самі клейкі стрічки, які призначені для упіймання мух, можуть бути дуже ефективними для боротьби з клопами. Важливо лише правильно їх застосовувати. Практика особливо винахідливих людей показує, що вони ефективно працюють при таких умовах:

 • У зараженому приміщенні потрібно звільнити від клопів спальні місця, на яких ночують люди (якщо, наприклад, в кімнаті є диван, але на нього ніхто не спить, його можна не чіпати). Це можна зробити по-різному — обробити хімією тільки ліжка, або винести їх на кілька днів на сильний мороз. У деяких випадках, якщо в приміщенні знаходиться тільки одна ліжко, її можна винести і поставити тут нову, точно не заражену;
 • Ніжки чистого ліжка або дивана обмотуються липкими стрічками так, щоб на кожній ніжці було суцільне кільце з такої стрічки і клоп, який полізе з підлоги на ніжку, не міг проповзти вгору, не наступивши на стрічку;
 • Ліжко не повинна торкатися до стін або іншим ліжок;
 • Люди лягають спати тільки на спальні місця, захищені таким чином.

Фактично в таких умовах у клопів не залишається вибору для харчування, крім як намагатися забратися на спальні місця, захищені стрічками. Вони намагаються і липнуть на стрічки. Детальніше про цей метод говорилося в відео:

Це, до речі, ефективніше, ніж поставити ніжки ліжка в миски з Гектором або з водою. У першому випадку клопи зможуть пробігти по Гектору і забратися на ліжко, і якщо їх багато, окремі особини можуть і вижити. У другій ситуації вони взагалі не зможуть забратися на ніжки, але і вони не загинуть, а після цього почнуть шукати шляхи обходу, будуть забиратися на стіни і стелі, деякі будуть звідти падати на ліжко, але в будь-якому випадку вони не загинуть. Липкі ж стрічки будуть їх убивати у будь-якому разi.

Важливо тільки регулярно оглядати всі ці стрічки і якщо на якій-небудь з них збереться так багато клопів, що інші зможуть пробратися по їхніх тілах і не приклеїтися, її потрібно замінити чистою.

З огляду на, що одна така стрічка від мух коштує близько 50 рублів, для захисту одному ліжку ліжка потрібно витратити 200 рублів. Причому в майбутньому ліжко буде захищене від клопів, які можуть випадково проникати в приміщення від сусідів.

Дельта Зона

З усіх препаратів в огляді Дельта Зона — найповільніший за своєю дією. Після обробки він починає труїти клопів на 2-3 день, повністю вони зникають тільки через 10-14 днів. Це дуже довго, набагато довше навіть, ніж у Гет Тота, але у Дельта Зони є важливий плюс — препарат досить ефективний проти тарганів. Тому його доцільно застосовувати, коли в квартирі живуть і клопи, і таргани, а й тих, і інших небагато.

Аналог Дельта Зони — Фас. У ньому дельтаметрин немікрокапсульований, але і коштує він менше. У продажу Фас позиціонується, як надійний засіб від тарганів.

Кілька слів про народні засоби

Багато народні засоби, які можна приготувати самостійно в домашніх умовах, теж досить ефективно знищують клопів. Наприклад, якщо комах обприскати оцтом або перекисом водню, вони загинуть просто від хімічних опіків. Проте, ефективність всіх народних засобів в цілому нижче, ніж ефективність спеціально розроблених інсектицидів.

Наприклад, не відомі саморобні препарати, які могли б зрівнятися по надійності з гетами або тим більше з Палачом і Гектором. Всі народні засоби діють повільніше, і або не надають залишкового дії, або термін цієї дії дуже короткий. А деякі з них взагалі неефективні і розраховані на відлякування клопів, яке в дійсності практично неможливо.

Крім того, народні засоби часто не так безпечні, як може здатися. Саме з розрахунком на те, що ці препарати нешкідливі для людей, багато хто вибирає їх, щоб не обробляти квартиру «небезпечною хімією». Насправді ті ж оцет або денатурований спирт при контакті зі шкірою можуть викликати більш важкі реакції, ніж Палач чи Карбофос, а гас або скипидар, який рекомендується наливати за плінтуси, не тільки смердять, а й надзвичайно вогненебезпечні. І навіть начебто нешкідливі (і, до речі, непотрібні) трави типу полину або пижма можуть провокувати алергії.

Під час цвітіння полин виділяє велику кількість пилку, що є сильним алергеном.

Відлякати клопів з квартири травами або якими завгодно іншими сильно пахнуть засобами неможливо

Іншими словами, ніяких переваг у народних засобів перед класичними інсектицидами немає, а тому застосовувати їх можна тільки до тих пір, поки у вас є бажання «гратися» з клопами. Як тільки паразитів потрібно дійсно виводити, причому бажано швидко, потрібно брати перевірені препарати.

До речі, випробувань з достовірними результатами ні по одному народному засобу немає. Це як мінімум означає, що оцінити їх ефективність і порівняти такий засіб з іншими препаратами неможливо. Власне, тому вони й не увійшли до складеного нами рейтингу.

Як правильно вибрати з цього різноманіття

Практика дезінсекторiв показує, що від сили і швидкості дії засобу в дійсності залежить набагато менше, ніж від якості обробки квартири і її захищеності від проникнення клопів в майбутньому. Якщо нові клопи в квартиру вилізти не можуть, а сама обробка проводиться правильно, клопів можна вивести будь-яким засобом, яке їх вбиває.

Просто зловіть одного клопа, посадіть в банку, пшікніте на нього засобом і подивіться на результат. Якщо комаха загине, значить, засіб діє і їм можна знищити всіх клопів в приміщенні. Інше вже залежить від того, як якісно ви проведете обробку.

Якщо засіб вбиває клопів, то невдача у виведенні їх цим засобом - це повністю відповідальність покупця.

Мертві клопи після обробки їх Палачом.

З цієї причини, за великим рахунком, немає сенсу шукати якийсь найсильніший засіб. У квартирі швидкість цькування клопів не має вирішального значення — все одно, спрацює засіб за 8 хвилин або за 2 години. У будь-якому випадку через кілька годин після обробки все клопи будуть мертві — саме цей результат і потрібен.

До речі, саме тому не потрібно намагатися купити якийсь дуже професійний засіб. Навіть найпотужніші дезінсекторскіе препарати в реальності працюють приблизно так само, як працює Палач чи Гет, багато хто з них мають такий же склад, тільки розфасовані в інші ємності і продаються тільки оптом. А доступні в роздріб засоби якраз тим і гарні, що їх можна купити в невеликих кількостях саме для обробки однієї квартири.

Конкретний же засіб для конкретної ситуації потрібно вибирати, виходячи з тих вимог, які важливі вам в конкретній ситуації. Якщо важливо максимально швидко знищити клопів, потрібно купувати препарат з гострою дією. Якщо потрібна висока безпека, потрібно брати максимально нешкідливий засіб. Потрібно, щоб не було запаху — орієнтуємося на препарати без запаху.

Розуміння цих моментів дуже спрощує вибір. Тому що:

 • Якщо вам потрібно максимально швидко потруїти клопів, щоб до вечора їх в приміщенні вже не було, а запах і нюанси застосування для вас вторинні — вам потрібен Палач;
 • Якщо вам потрібно потруїти клопів швидко, але без запаху, вам підійде Гет Тотал або суміш Гет Тота і Гет Експресу;
 • Якщо для вас не критичні 2-3 дня, але дуже важливо щоб засіб було максимально нешкідливим для дітей і домашніх тварин, потрібно купувати Гектор;
 • Якщо потрібно засіб, який забезпечить максимально довгу захист приміщення від клопів без ознак його присутності — запаху, плям на шпалерах — то, знову ж таки, потрібен Гектор.

Фактично, всі інші кошти на ринку — в тій чи іншій мірі аналоги цих флагманів, серед яких потрібно вибирати, якщо потрібно якесь дуже складне поєднання властивостей. У більшості випадків таке складне поєднання не потрібно, більше 95% ситуацій з клопами в квартирах і будинках стандартні і для них підходить якесь одне з цих коштів, і лише іноді — їх поєднання (наприклад, Палач для швидкого знищення і Гектор для профілактики) .

І наша статистика показує, що швидкість виведення паразитів зазвичай більш важлива для людей, ніж безпека і відсутність запаху. Тому незважаючи на певні недоліки, Палач в цілому більш популярний, ніж інші засоби.

Порівняти кошти за різними параметрами і вибрати найбільш відповідний ви можете за допомогою спеціального рейтингу …

Купити Гектор, Гет Тотал і Гет Експрес можна на сайті boozina.com

Замовити Палач можна, заповнивши форму нижче:

Ваш комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

 

Швидке замовлення Палача

© 2022 Палач - засіб від комах. Копіювання матеріалів сайту без активного посилання на джерело заборонено