Максимально швидко і ефективно Палач вбиває клопів та інших комах тільки при строгому дотриманні інструкції по застосуванню. Ця інструкція складалася з урахуванням особливостей діючої речовини і самої препаративної форми препарату, а в подальшому проходила кілька коригувань на підставі статистики та відгуків про застосування препарату в різних умовах: в квартирах, в медичних установах, закладах громадського харчування і підсобних приміщеннях.
Палач, ефективність якого проти клопів і тарганів підтверджена в спеціальних експериментах.
Крім того, правила застосування Палача в окремих деталях різняться при застосуванні його проти різних комах. Зокрема, використовувати його проти клопів слід трохи інакше, ніж проти тарганів, хоча основні принципи використання його ідентичні для різних умов.
Палач призначений для боротьби з усіма синантропними комахами, кліщами, багатоніжками, павуками, мокрицями і іншими безхребетними в домашніх умовах, в медичних установах, закладах громадського харчування та в різних підсобних приміщеннях. Дiюча інсектицидна речовина в його складі — фентіон — проявляє гостру отруйну дію на комах, приводячи до повного паралічу і подальшої загибелі. Причому при прямому попаданні засобу на покриви тіла, наприклад, постільні клопи гинуть за 8 хвилин, а таргани — за 22 хвилини.
У відео нижче показано випробування Палача на постільних клопах:
Перевірено і доведено отруйну дію Палача на таких комах та інших членистоногих:
Також Палач активний проти більшості откритожівущіх городніх і садових шкідників — попелиці, колорадського жука, трипсів, гусениць різних метеликів, почкових кліщів в період міграцій, пильщика та інших. Однак за межами приміщень він, як отрута, застосовується відносно рідко, а інструкції по його застосуванню в саду або городі немає.
Палач продається в фасовках двох типів:
В обох випадках препарат потрібно розводити водою для отримання робочого розчину, яким вже і можна буде користуватися для обробки місць скупчення і переміщення комах.
5 флаконів Палача — стандартна кількість для цькування клопів в однокімнатній квартирі.
Залежно від виду комах (а в деяких випадках — і від стадії їх розвитку) концентрації, в яких препарат потрібно розбавляти водою, можуть відрізнятися. За результатами випробувань засобу на комахах в лабораторії і за відгуками покупців оптимальними вважаються такі норми розведення для флаконів на 6 мл:
При виборі концентрації можливі ті чи інші відхилення від інструкції. Наприклад, в експерименті було показано, що при використанні препарату в кількості 2 флаконів на 1 літр води готовий робочий розчин вбиває постільних клопів з дуже високою швидкістю — менше, ніж за 9 хвилин. При цьому така концентрація менше рекомендованої. Це означає, що рекомендовану в інструкції концентрацію потрібно використовувати при обробці приміщення в цілому, коли частина клопів буде гинути від контакту з вже висохлим препаратом. Для такої залишкового дії концентрація робочого розчину повинна бути вище, ніж для знищення клопів при прямому обприскуванні. Якщо ж планується обробка, наприклад, тільки заражених клопами матраців, де комахи перебувають на поверхні тканини і де їх усіх можна буде обробити безпосередньо, то можна розвести 2 флакона в літрі води і готовий препарат буде цілком ефективним.
Також за відгуками дезінсекторiв можна зробити висновок, що при незначному зараженні приміщення, коли клопів тут трохи і вони кусають не кожен день, обробку можна проводити розчином з концентрацією 2 флакона на 1 літр води. Якщо укуси клопів виявляються у людей в приміщенні щодня, то засіб потрібно використовувати в розведенні, рекомендованому інструкцією із застосування — 3 флакона на 1 літр води.
Для приготування робочого розчину використовується проста водопровідна вода кімнатної температури. Концентрат у флаконі має жовтуватий колір, але при попаданні в воду стає білим і забарвлює розчин в мутний білуватий колір.
У відео нижче показаний порядок розведення Палача:
І концентрат, і готовий робочий розчин дуже сильно і неприємно пахне, але запах досить швидко вивітрюється з приміщення. Лише при обробці м’яких меблів він може зберігатися на кілька днів.
Готовий розчин Палача потрібно використовувати протягом 8 годин після приготування. У нерозпечатаних флаконах концентрат можна зберігати при кімнатній температурі 4 роки з моменту виробництва.
Перед застосуванням Палача необхідно виявити в приміщенні ті місця, які потрібно обробляти в першу чергу. Як правило, це місця укриттів, скупчень і регулярних переміщень, іноді — шляхи можливого проникнення комах в квартиру. Для кожного конкретного виду комах це можуть бути специфічні локації. наприклад:
Ось так, наприклад, виглядає типове гніздо клопів за відсталими шпалерами:
До всіх місцях, що підлягають обробці, залишається вільний доступ. Матраци, книги, килими, подушки, дитячі іграшки, на яких були виявлені клопи, розкладаються так, щоб їх можна було ретельно обробити засобом. Всі меблі відсувається від стін, закриваються вікна і двері. Вентиляційні решітки необхідно заклеїти листами бумами або пакетами на скотчі. У такому вигляді приміщення готове до обробки Палачем.
При обробці в приміщенні може перебувати тільки людина, що проводить обприскування і екіпірований в засоби індивідуального захисту. Всі інші люди (включаючи дітей) і домашні тварини повинні покинути квартиру.
Якщо в приміщенні знаходиться акваріум, його слід накрити покривним склом, а на нього покласти щільну ковдру, краї якої звисають з боків і накривають щілини між стеклами. Компресор і фільтр тут потрібно відключити. Якщо є інший спосіб запобігти попаданню засобу в акваріум (наприклад, експлуатація спеціального чохла або кришки), то можна скористатися ним.
Оброблювачу перед обробкою необхідно надіти респіратор, рукавички і окуляри для захисту від дії засобу дихальних шляхів, очей і рук. Одяг для обробки бажано підібрати такий, щоб вiн закривав максимальну площу поверхні тіла — з довгими рукавами і високим коміром.
Медичний респіратор для захисту від аерозолів.
Якщо при обробці з’являються симптоми отруєння — запаморочення, нудота, першіння в горлі, болі в животі — необхідно вийти з квартири на свіже повітря і продихатися. Відновлювати роботи можна тільки після нормалізації самопочуття. Якщо стан продовжує погіршуватися, необхідно звернутися до лікаря.
Заходити в приміщення під час обробки можна тільки в респіраторі.
Отриманий при розведенні інсектицид наливається в будь-яку ємність з розбризкуючою насадкою. Це може бути домашній пульверизатор, садовий обприскувач або пляшка від засобу для миття вікон.
Препаратом з неї в першу чергу обприскуються виявленi місця скупчення комах. При цьому через спроби клопів або тарганів сховатися при виявленні їх потрібно обприскувати відразу ж, тобто сам огляд меблів і місць передбачуваних укриттів слід проводити з уже готовим до обприскування пульверизатором.
Чим більше препарату потрапить на самих комах і місця їх скупчення, тим більше їх загине при самій обробці і тим менше шансів вижити залишиться у комах взагалі. Тому самі скупчення обробляються максимально ретельно найбільшою кількістю робочого розчину. Норма витрати робочого розчину — 50 мл / м2 на невбираючі поверхні і 100 мл / м2 на вбираючі поверхні. Виходячи з цих витрат і з огляду на площу приміщення і норми розведення, можна розрахувати, скільки засобу потрібно купити для обробки квартири.
Наприклад, окремо наведені розрахунки кількості препарату для обробки квартири від клопів і від тарганів…
Якщо купити засіб відразу на всю площу на дві обробки, то ціна його може бути меншою, ніж при замовленні малої партії. Зокрема, при покупці на palach.com.ua більше 20 флаконів ціна Палача складе 62 грн за флакон, а більше 50 флаконів — 60 грн за флакон.
По Україні ця кількість флаконів доставляється безкоштовно.
Для знищення різних комах та інших членистоногих необхідно обробляти різні місця в приміщенні:
У відео нижче показано, як обробляє приміщення професійний дезінсектор:
При виведенні будь-яких комах додатково засіб повинен наноситися на поверхні, на яких комах регулярно зустрічають. Навіть після висихання воно буде продовжувати труїти їх тут.
Після обприскування всіх поверхонь оброблювачу слід залишити приміщення і щільно закрити двері, щоб тут не було руху повітря і препарат не вивітрювався.
Мінімум через 2-3 години, в ідеальному випадку — через 6-8 годин в приміщення можна повернутися, відкрити навстіж вікна і двері, відклеїти папір або пакет з вентиляційної решітки, влаштувати тут максимально сильний протяг. Таке провітрювання повинно тривати мінімум півгодини до вивітрювання запаху з приміщення (диван і матрац можуть зберігати запах кошти, але в загальному в приміщенні пахнути не повинно).
Під час провітрювання слід зробити ще кілька кроків:
Ті поверхні, з якими люди і домашні тварини не контактують або стикаються рідко, протирати не потрібно. Чим довше на них буде залишатися Палач, тим більше комах загине від дії засобу. Тобто повна вологе прибирання в приміщенні після обробки не проводиться.
При застосуванні Палача проти всіх синантропних комах повторна обробка приміщення проводиться тільки по ентомологічним показаннями. Простіше кажучи, якщо після обробки в будинку знову з’явилися комахи, їх знову потрібно потруїти.
Це актуально в тому числі при боротьбі з клопами. Як і будь-який інсектоакарицидної засіб на основі фосфорорганічних сполук, Палач не вбиває яйця клопів. Це означає, що через кілька днів після обробки в квартирі можуть з’явитися личинки. Якщо обробка була якісною, а відкладених яєць — відносно небагато, всі ці личинки загинуть від дії висохлого кошти. Але іноді кількість личинок настільки велике, що певна частина з них виживає.
Порожні оболонки від яєць клопів і личинки, що тільки-тільки вивелись з них .
Фактично, якщо через 7 днів після обробки на тілі з’являються навіть поодинокі укуси, це означає, що комахи в приміщенні збереглися і їх потрібно труїти повторно. Зробити це потрібно не раніше, ніж через 14 днів після першої обробки, але не пізніше, ніж через 28 днів після неї. Саме в цьому проміжку з усіх яєць вже вилуплюються личинки, але жодна з них ще не встигає розвинутися в дорослу комаху і відкласти власні яйця. Отже, яєць в приміщенні в цей час немає і можна потруїти всіх клопів остаточно.
При знищенні інших комах терміни повторної обробки можуть бути іншими.
Повторна обробка проводиться так само, як перша. Іноді вона може бути більш обмеженою, ніж перша, але в загальному випадку її слід проводити так само ретельно, як основну. Якщо вона буде проведена правильно, комах в приміщенні більше не залишиться.
Оригінал інструкції по застосуванню Палача знаходиться за посиланням: https://palach.com.ua/files/palach-instruction.pdf
© 2022 Палач - засіб від комах. Копіювання матеріалів сайту без активного посилання на джерело заборонено