Як Палач діє на постільних клопів

Лабораторні експерименти і практика людей, які знищили у себе дома комах, показують, що Палач швидко і дуже ефективно діє на клопів. При прямому обприскуванні їм усі постільні клопи — і дорослі особини, і німфи — гинуть за 8,5 хвилин. Якщо ж комахи потрапляють на поверхню, на якій розчин Палача вже висох, вони гинуть через 19 годин.

Більш того, Палач діє на клопів через тижні після висихання. В експерименті через тиждень після висихання на поверхні на неї були випущені клопи. Всі вони загинули через 20 з половиною годин. Тобто за тиждень після висихання ефективність препарату практично не змінилася.

При такій високій ефективності Палача до нього нині не відомо стійких популяцій клопів. Окремі повідомлення про те, що у того чи іншого покупця засіб не діє на комах на перевірку виявляється помилкою — людина або неправильно застосовує Палач, або клопи повторно заражають його квартиру, приходячи від сусідів.

Саме за рахунок такої дії Палач сьогодні вважається оптимальним засобом від клопів, за багатьма характеристиками перевершуючи препарати-конкуренти. Який же у нього принцип дії і чому інші засоби поступаються йому за ефективністю?

Як Палач діє на клопів

Діюча речовина Палача — фентіон — надає на клопів гостре нервнопаралітичну дію. Принцип цієї дії такий:

 • У нервово-м’язових синапсах фентіон зв’язується з молекулами ферменту холінестерази і інактивує її. Фермент після цього перестає виконувати свою функцію — не зв’язує ацетилхолін, завдання якого — перетворювати електричний імпульс, що приходить по нервовій клітині, в хімічний стимул, що змушує скорочуватися ту чи іншу м’яз. Після передачі імпульсу весь виділений ацетилхолін повинен утилізуватися холінестеразою, щоб сигнал був погашений.
 • Оскільки пов’язана холінестераза не инактивіює ацетилхолін, він накопичується в нервово-м’язових синапсах і продовжує викликати збудження м’язів. Фактично, м’язи просто не розслабляються, а приходять в безперервний тонус. Розвивається параліч.
 • При залученні в параліч великої кількості м’язів клоп втрачає здатність рухатися і реагувати на зовнішні подразники, у нього порушується робота внутрішніх органів, в тому числі припиняється функціонування м’язів, що забезпечують циркуляцію гемолімфи в організмі, і він гине.

Чим більше фентіону потрапляє в організм клопа, тим швидше він накопичується в критичних дозах в синапсах і тим швидше комаха гине. Тому при прямому попаданні розчину Палача на паразита він гине швидше: з рідиною через покриви тіла проникає більше засоби, ніж з сухою пиллю, частинки якої прилипають на ніжки комахи.

Фосфоровмісних група в правій частині молекули забезпечує інсектицидну дію і ріднить фентіон з карбофосом і темефосом.

Формула фентіону

Інші речовини, з яких складається Палач, інсектицидною активності не проявляють і служать тільки як допоміжні компоненти.

Чи ефективний препарат після висихання на поверхні

Фентіон (а з ним і Палач) надає як кишкову, так і контактну отруйну дію. Перша проявляється, коли речовина потрапляє в травний тракт комахи, друге — при контакті інсектициду з покривами тіла і проникненні чинного компонента через хітин в гемолімфу.

При винищеннi клопів кишкова дія препарату зовсім не відіграє суттєвої ролі, оскільки ніякі принади з отрутою клопи споживати в їжу не можуть через специфіку свого харчування і анатомії ротових органів. Отже, діюча речовина потрапляє в організм клопа тільки через зовнішні покриви, що обумовлює певну специфіку в застосуванні Палача — потрібно розраховувати тільки на те, що клоп так чи інакше повинен або бути обприскати, або забруднитися в висохлому препараті.

Дія інсектициду після висихання називається залишковою. У Палача вона виражена дуже сильно: все клопи, які проконтактували з обробленою Палачом поверхнею, гинуть, хоч це і відбувається повільніше, ніж при прямому обприскуванні.

Всі комахи загинули, причому перші особи загинули вже в перші 3 години після обприскування.

Клопи після експерименту з Палачем

При обробці в квартирі завжди частина клопів труїться тільки за рахунок залишкової дії. Це передбачено і в інструкції по застосуванню — після обробки якомога більшої частини поверхонь в приміщенні краще не мити 1,5-2 тижні, щоб тут зберігався засіб і клопи, що  випадково вижили, труїлися б i після дезінсекції. Проте, під час обробки слід знайти і розкрити максимальну кількість місць укриттів паразитів, щоб якомога більша кількість комах обробити засобом безпосередньо. Чим більше їх буде обприскано, тим більшою буде ймовірність, що однією обробки буде досить для їх повного знищення.

Швидкість дії Палача на клопів

Після прямого попадання розчину Палача на клопа комаха гине від 3 до 8,5 хвилин. Можливо, найдрібніші німфи з дуже тонкими покривами тіла, для загибелі яких буде потрібно мінімальна кількість отрути, загинуть ще швидше, але розраховуючи на винищення основної популяції при ретельній обробці орієнтуватися потрібно саме на ці терміни.

Якщо клопи переміщуються по поверхні, на якій Палач вже висох, вони гинуть значно повільніше. Це пояснюється тим, що при такому переміщенні на лапки і черевце комахи потрапляє сухий препарат в дуже невеликих кількостях, буквально крупиці його. Активний компонент зі складу таких частинок проникає через хитиновi покриви лише частково і більш повільно, ніж у вигляді рідини, і тому в організмі паразита він накопичується набагато повільніше.

До того ж, сам контакт клопа з обробленою поверхнею може бути дуже короткочасним. Це багато в чому залежить від якості і ретельності обробки приміщення Палачом: чим більше поверхонь тут буде оброблено, тим більше кожному клопу доведеться переміщатися по препарату, а отже, тим більше кошти потрапить на його тіло і тим швидше відбудеться отруєння.

В експериментах в цьому плані були створені ідеальні умови: клопи постійно перебували в контакті з обробленою поверхнею. При цьому перші особи загинули вже через 15 годин, все клопи були отруєні через 19 годин після приміщення в цей контейнер.

У реальних квартирах Палач після висихання, швидше за все, буде діяти на клопів повільніше, оскільки тут клопи будуть контактувати з препаратом не весь час. Проте, якщо обробку провести максимально ретельно, основну частину паразитів вдасться вбити прямим обприскуванням, а препарат висохне на більшій частині поверхонь, по яких повзаються клопи. Після такої обробки клопи перестають кусати відразу ж, а поодинокі особини, що вижили гинуть протягом 2-3 днів після цькування.

Більшість покупців препарату повідомляють, що не бачать ні клопів, ані їх укусів вже в першу ніч після обробки. Іноді протягом 1-2 днів у людей можуть з’являтися поодинокі укуси від особин, що вижили, але вже на 3-4 ніч зникають і вони.

Також на швидкість знищення клопів можуть впливати і інші фактори:

 1. Концентрація препарату при розведенні його водою. Чим вона вища, тим більше діючої речовини виявиться в складі робочого розчину і на клопах при прямому обприскуванні і на поверхнях, по яких переміщаються комахи;
 2. Ретельність обробки поверхонь, в першу чергу тих, на яких клопи знаходяться в гніздах і за якими вони переміщуються до місць відпочинку людей;
 3. Дотримання норми витрати робочого розчину на поверхні — 50 мл на м2 поверхні, що не змочується, і 100 мл на м2 поверхні, яка змочується.

У такого розчину сильний неприємний запах.

Готовий робочий розчин Палача непрозорий і має молочно-білий колір

У будь-якому випадку, на бажаний результат можна розраховувати тільки при строгому дотриманні інструкції та основних правил знищення клопів.

Чи може у клопів вироблятися стійкість до діючої речовини Палача

Підтверджених випадків розвитку у клопів резистентності до Катові не відомо. У всіх ситуаціях, коли клопів з різних приміщень обробляли засобом в лабораторії і на всіх виїзних обробках, на яких застосовувався Палач, засобом знищувалися всі клопи.

Відомі випадки розвитку резистентності до інших препаратів на основі фентіону. Зокрема, повідомляється про стійкіх до фентіону постільних клопів в декількох старих лікарнях в Москві. На цих об’єктах спеціальні санітарні бригади знищили клопів препаратами на основі неонікотиноїдів і не відомо, чи живуть зараз де-небудь паразити, резистентні до фентіону.

Дезінсектор всіх служб, які використовували на практиці Палач, повідомляють, що не стикалися з ситуаціями, коли в квартирі клопів не можна було б знищити цим засобом.

У будь-якому випадку, ймовірність того, що конкретно у вашій квартирі клопи будуть стійкі до Палачу, мізерно мала. Для перевірки можна зловити клопа на матраці або дивані, посадити в банку і пшикати на нього з пульверизатора готовим робочим розчином засобу. Якщо комаха загине, значить, всі інші особини в приміщенні теж будуть потравлени Палачом при правильній обробці.

Чи діє Палач на яйця клопів?

Однозначних даних про дії Палача на яйця клопів немає. У літературі вказується, що фентіон, як і інші фосфорорганічні сполуки, надає пряму овіцідну дію на яйця клопів і вбиває ембріонів в них, на відміну від пиретроидов, дія яких вважається псевдоовіцідним (піретроїди діють не на яйця, а на личинок, що виходять з яєць).

В експериментах для перевірки Палача засобом були обприсканi кладки яєць. Личинки з них не вилупилися (експеримент тривав 2 тижні, личинки повинні вилупитися через 5-7 днів після відкладання яєць). Однак для достовірності цих даних потрібні дослідження з великою кількістю яєць.

Кожна самка за своє життя відкладає 300-400 яєць.

Гніздо клопів на пружині ліжка — добре видно численні яйця і порожні оболонки від них.

На практиці після ретельної обробки приміщення Палачом тут не з’являються личинки з тих яєць, які були обприскати засобом, і люди взагалі не помічають клопів. Не відомо, чи відбувається це за рахунок отруєння яєць, або за рахунок отруєння личинок, що вилуплюються, які відразу ж потрапляють на оброблені Палачом поверхні. Але за це і не важливо: важливий результат — клопи після обробки Палачом в приміщенні не виявляються.

Як препарат вбиває інших комах і не комах

На будь-яких інших членистоногих Палач діє за тим же принципом, за яким він діє на клопів: викликає порушення в роботі нервової системи, параліч і смерть. Відмінності спостерігаються лише в швидкості дії.

Наприклад, рудих і чорних тарганів в експерименті розчин Палача з тією ж концентрацією, що і розчин від клопів, вбив за 22 хвилини, а гусениць амбарний вогнівки він труїть за 4,5 хвилини.

Можливо, відмінності в швидкості дії засобу зумовлені м’якістю покривів тіла комахи (у гусениць покриви краще пропускають отруту) і здатність пити воду (таргани можуть пити, нейтралізуючи частину фентиону, в той час як клопи не п’ють і задовольняються лише вологою з крові жертв).

Дію Палача було перевірено на більшості синантропних комах і на членистоногих інших типів. Він вбиває всіх. Зокрема, їм успішно виводяться:

 • Чорні та руді таргани
 • Мурахи — фараонові, садові чорні, садові червоні
 • Метелики і гусениці амбарний вогнівки (харчової молі), платтяна молі
 • Блохи
 • Усi синантропні жуки — точильники, довгоносики, кожеїди, вусачі
 • Павуки
 • Чешуйніци
 • Мокриці
 • Багатоніжки — кивсяки, кістянки, сколопендри, мухоловки
 • Пилові кліщі
 • Личинки мух

В інструкції із застосування також зазначен порядок знищення Палачом дорослих мух і комарів — робочим розчином засобу обприскуються поверхні, на які найчастіше сідають ці комахи. Однак наскільки він при цьому ефективний, в експериментах перевірено не було.

Інструкція поставляється кожному покупцеві разом з препаратом.

В інструкції вказані рекомендовані розведення для знищення різних видів комах і норми витрати препарату на одиницю площі

Як би там не було, деяких комах знищувати Палачом недоцільно. Наприклад, точильщиков або личинок амбарний вогнівки, що знаходяться в крупі або макаронах, немає сенсу труїти Палачом — простіше викинути заражені продукти разом з комахами. Обробляти засобом харчові продукти не можна, та й просто з посуду або з шаф, де вона знаходиться, препарат досить довго вивітрюється.

Оптимальна концентрація засоби для отримання бажаного результату

Оптимальна концентрація Палача для знищення клопів — 3 флакона на літр води. Вона труїть їх при будь-якого ступеня зараженості приміщення і навіть при наявності дуже важкодоступних укриттів.

Якщо клопів в приміщенні небагато, в літрі води можна розчиняти 2 флакона Палача. В експериментах на клопах використовувалося саме таке співвідношення і в такому розведенні засіб цілком ефективно знищує клопів як при прямому обприскуванні, так і при контакті клопів з уже висохлим препаратом.

Для знищення інших комах застосовуються інші концентрації засобу. Наприклад, тарганів необхідно труїти розчином 5 флаконів Палача в 1 літрі води. Всі ці рекомендовані концентрації вказані в інструкції по застосуванню і покупець отримує їх разом із засобом. Тому замовляйте Палач, дійте за інструкцією і спiть спокійно!

Ваш комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

 

Швидке замовлення Палача

© 2022 Палач - засіб від комах. Копіювання матеріалів сайту без активного посилання на джерело заборонено