Чи допоможе Палач Екстра позбутися клопів і тарганів

Палач Екстра — інсектицидний препарат, рекламна кампанія якого побудована на схожості його назви з назвою оригінального Палача, за рахунок чого багато людей купують його просто помилково. При цьому крім одного слова в назві більше нічого спільного з оригінальним засобом Палач Екстра не має. У нього зовсім інший склад, інший принцип дії на клопів і на тарганів, та й інструкція із застосування в деякій мірі відрізняється від такої у оригінального препарату.

Флакон Кат Екстра на 10 мл.

За великим рахунком, Палач Екстра — це кустарний контрафакт, для якого не вдається знайти ні сертифікати, ні декларації про відповідність, ні паспорт безпеки (що особливо важливо).

Проте, відразу ставити хрест на цьому засобі не можна. Як мінімум, це дійсно препарат на основі инсектицидного речовини, а значить, якийсь ефективністю він може володіти. Крім того, у нього є відгуки, тобто коли-ніколи люди його купують, застосовують і отримують той чи інший результат. А значить, потрібно розібратися, на що можна розраховувати з Палачом Екстра, як його застосовувати і чи може він хоча б іноді бути альтернативою оригінальному засобу. Розбираємося…

Діюча речовина і активність Палача Екстра проти комах

Палач Екстра продається у флаконах по 10 мл, з яких 2,5 мл (25% вмісту) — це інсектицид циперметрин, решта — розчинник і допоміжні речовини.

За структурою молекула циперметрину схожа з такою у молекул інших піретроїдів.

Структурна формула циперметрину — діючої речовини Палача Екстра.

Це, мабуть, головна відмінність Палача Екстра від оригінального засобу. В оригінальному Палачу як діюча речовина використовується фентіон — це інсектицид зовсім іншого класу. Циперметрин відноситься до піретроїдів, фентіон — до фосфорорганічних сполук (ФОСів). Незважаючи на те, що кінцевий результат їх застосування для спостерігача однаковий, вони по-різному діють на комах, через що застосовуються в різних випадках.

Так, професійні дезінсектор при виведенні клопів використовують в першу чергу ФОСи (тобто аналоги справжнього Палача), коли до них у комах зареєстрована резинстентнiсть — неонікотиноїди, а якщо немає ні тих, ні інших — карбаматів. І лише у виняткових випадках для знищення клопів застосовуються препарати на основі піретроїдів, в тому числі циперметрину, тобто аналоги Палача Екстра.

Такий вибір пов’язаний з тим, що до піретроїдів у багатьох популяцій постільних клопів є стійкість через занадто часте застосування цих засобів. Простіше кажучи, коли черговий препарат на основі такої речовини застосовується для винищування клопів (навіть в повній відповідності до інструкції), він просто не діє на них, а якщо і діє, то дуже обмежено, не знищуючи всіх комах.

До фентіон — чинному компоненту оригінального Палача — стійкість у клопів проявляється значно рідше. На сьогодні відомі лише 3 описаних випадку зустрічі популяцій постільних клопів з розвиненою резистентністю до цієї речовини. При тому, що використовують його в побуті десятки тисяч чоловік щорічно.

Діюча речовина в ньому - фентіон, концентрація у флаконі - 27,5%.

Оригінальний Палач в білому флаконі

Простіше кажучи, якщо Палач Екстра може спрацювати, а може і не спрацювати, то оригінальний Палач при знищенні клопів спрацьовує практично завжди.

Є й інша важлива відмінність фентіону від циперметрину: він значно безпечніший для людини, проявляючи при цьому тривалу остаточну дію. Якщо робочим розчином оригінального Палача обприскати плінтуси, задні стінки меблів і нижню частину стін в приміщенні, дати препарату тут висохнути і не змивати, то протягом мінімум двох тижнів клопи, які будуть пробігати по цих поверхнях, будуть продовжувати труїтися і гинути. При цьому ніякої шкоди для людини і домашніх тварин такий сухий препарат представляти не буде.

А ось у циперметрину така залишкова дія виражена значно слабше. В інструкції із застосування зазначено, що залишкова дія Палача Екстра становить 1-3 місяці, але досвід застосування препаратів на основі циперметрину показує, що вже через тиждень таргани і клопи бігають по поверхнях, на яких засіб залишилося нестертими, без шкоди для себе.

Та й профіль безпеки у нього відрізняється від такого у фентіону. Наприклад, найбільша кількість отруєнь при роботі служб дезінсекції пов’язані саме із застосуванням пиретроидов взагалі і циперметрину зокрема. Наприклад, дуже поширені випадки, коли дезінфектор починає обробку квартири, в неї забігає господар, який забув взяти паспорт з сейфа, і через хвилину-півтори невдалого господаря вже відкачують на сходовому майданчику…

Саме піретроїди можуть надавати гостре отруйну дію на людей і домашніх тварин.

З пиретроидами, в тому числі з циперметрином, в обов’язковому порядку потрібно працювати тільки в респіраторі і захисному костюмі

Важливий і такий момент: на основі циперметрину випускається безліч препаратів, значно більш доступних, ніж Палач Екстра. Наприклад, ціна флакона Палач Екстра в Росії становить 270 рублів (в Україні він не продається), стільки ж коштує флакон Меділіс-Ціпер на 100 мл з тією ж концентрацією циперметрину — в десять разів більше за ті ж гроші. Тобто, знаючи це, купувати Палач Екстра в принципі не має сенсу, оскільки значно вигідніше купити дешевший аналог.

Оригінальний же Палач в цьому відношенні вигідніше контрафакту. Флакон препарату на 6 мл з концентрацією фентіону в 27,5% коштує 65 гривень, тобто 10 мл препарату будуть коштує близько 100 гривень — в 2,5 рази дешевше Палача Екстра. І це при значно більш високоі ефективністі та безпечністі.

У підсумку можна зробити висновок, що Палач Екстра — це досить дорогий аналог більш доступних інсектицидних засобів, що продається тільки за рахунок подібності в назві з оригінальним Палачом. При реальній необхідності боротьби з комахами його однозначно можна замінити більш дешевими аналогами на основі циперметрину або більш ефективним і також більш дешевим оригінальним Палачом.

Одного пакету на п'ять флаконів вистачить для повного знищення клопів в кімнаті.

Оригінальний Палач дешевше, ніж контрафакт під нього.

Якщо дуже хочеться використовувати саме Палач Екстра, то в принципі його можна застосовувати проти тарганів. Але в цьому випадку важливо пам’ятати і такий нюанс: ефективної боротьба проти тарганів буде тільки тоді, коли в приміщенні будуть повністю перекриті шляхи проникнення сюди комах. Якщо це буде зроблено і нові комахи тут з’являтися не будуть, знищити вже наявних можна буде набагато більш дешевими і простими в застосуванні засобами, наприклад, клейовими пастками. Якщо ж іншими засобами знищити тарганів не вдалося, значить, справа не в засобі, а в стані приміщення, і в такому випадку навіть дорогий Палач Екстра не допоможе.

Отже, проти клопів Палач Екстра застосовувати немає сенсу — дешевший оригінальний Палач труїть їх надійніше і ефективніше. І проти тарганів доцільніше використовувати доступніші аналоги. А значить, Палач Екстра — не більше ніж дорога приманка для тих, хто не готовий розбиратися в питанні і просто поспішає викинути на вітер свої гроші в очікуванні инсектицидного дива.

Що відомо про виробника?

Як виробник на упаковці Палач Екстра зазначено ТОВ «Агріка» з Південно-Сахалінська. Про це виробництві відомо, що воно є лінією фасування пестицидних засобів, але в більшості випадків просто випускає ті чи інші засоби на замовлення для клієнтів — інших підприємств, торгових компаній або приватних осіб. Не відомо, чи є чи Палач Екстра її власною розробкою, або на потужностях АГРІКА препарат просто розфасовується для стороннього замовника, який займається його дистрибуцією.

Як би там не було, виробник Палача Екстра не був помічений у виробництві знаменитих інсектицидних засобів для побутового застосування, що мають добру репутацію. На АГРІКА фасуються кілька досить популярних препаратів для боротьби з городніми і садовими шкідниками, але будь-які «бестселери» для боротьби з синантропними комахами виробництва цієї компанії не відомі.

Спеціалізація виробника - саме сільськогосподарські інсектициди.

Один з препаратів виробництва АГРІКА

Як мінімум, це означає, що назва виробника нічого не повідомляє нам про якість самого Палач Екстра. Немає підстав вважати, що Палач Екстра не відповідає властивостям, заявленим на упаковці і в інструкції, так само як не можна бути впевненими, що зазначені на упаковці рекомендації з розведення та витраті робочого розчину актуальні для побутового застосування. З великою ймовірністю склад засобу відповідає тому, що зазначено на упаковці з усіма проистекающими звідси наслідками: ціна на концентрований розчин циперметрину у флаконах сильно завищена, і в загалому препарат можна пробувати застосовувати для боротьби з тарганами.

Відгуки про препарат при боротьбі з клопами

Відгуків про Палач Екстра не так вже й багато і скласти по них точне уявлення про фактичну ефективності його не можна.

Наприклад, ось кілька цитат з тих відгуків, яким можна довіряти:

«Хочу поділитися з вами своїм досвідом, як ми з чоловіком боролися з клопами. Що ми тільки не робили, чим тільки не користувалися. Чоловік ходив в санепідемстанцію, купував розчин від клопів. Два дні жили у племінниці, труїли квартиру. Звичайно ж, нам ні чого не допомогло… Ніякі кошти нам не допомагали. Даний засіб теж не допомiг. »

Повний відгук …

«Теж думав, теж купував. З клопами боролися протягом року, що тільки не пробуючи. Чи то це пристосування комах, що їх більше нічого не бере, то чи самі хімікати такі, що не діють… Скажу ще таку штуку. Якщо хочете серйозно позбутися таких комах, не купуйте дорогі засоби (а вони реально дорогі 1000-2000 рублів)… ладно ціна, а якби була якість. Сьогодні багато хімікатиiв не виправдовують своєї ціни. У комах з’являється пристосування до кожного з таких видів зброї, підприємства просто не встигають випробувати свої розробки, а гроші потрібні. Тому і випускають. »

Повний відгук …

«Подіяв не відразу. Кілька днів клопи ще прожили, але потім покинули мене, за що засобу і спасибі. Трохи від партії ще залишилося, сподіваюся, більше не знадобиться. »

Повний відгук …

«Яке ж було моє розчарування, коли я відкрила тюбик і зрозуміла що мене обдурили, захисної пломби на флаконі не було, пробка там як у звичайного шампуню (та й флакон весь від якогось шампуня). Запах був їдкий до жаху, розбавили 40 мл засобу на літр води, залили їм все що тільки можна, запечатали квартиру. Повернулися через тиждень а клопів тільки більше стало, навіть жодного трупа не знайшли. Так що остерігайтеся підробок, товариші! »

Повний відгук …

«Я не відразу пишу цей відгук, пройшло півтора тижні після нашої такої спільної атаки і можу сказати сміливо, що засіб чудово працює, змучилися, як і сусіди кажуть, дохлих викидати!»

Повний відгук …

«Чоловік відразу купив багато, тому що у нього укуси довго не гоїлися і він хотів швидше їх всіх вбити. Робили все за інструкцією, обробили всі кімнати аж до туалету. Вікна у всій квартирі були закриті, розетки теж заклеїли (щоб до сусідів не втекли). Не повірите, але на наступний день ми повернулися в квартиру і знайшли трупи клопів. Я збирала їх на скотч (дуже зручно, не треба їх руками чіпати). Пройшов рік — все нормально. »

Повний відгук …

«Все робив строго за інструкцією, злегка збільшивши дозування — щоб напевно. Провів 2 обробки з інтервалом 10 днів. Пройшов місяць — клопів менше не стало, а сморід стояв жахливий. По запаху нагадує радянський засіб Карбофос … »

Повний відгук …

В цілому, ситуація аналогічна більшості інших засобів. Якщо препарат допомагає, то покупець розглядає це, як належне, і відгук писати не поспішає. Якщо засіб не спрацьовує, охопила праведним гнівом споживач поспішає розповісти про це всім. Як результат — велика кількість відгуків негативних і окремі позитивні думки.

Проте, за цими відгуками вже можна зробити висновок, що ситуації, коли Палач Екстра не допомагає для знищення клопів, не рідкісні. Що цілком закономірно, враховуючи циперметрин в його складі в якості діючої речовини.

Інструкція по застосуванню

Для обробки приміщення з Палача Екстра необхідно приготувати робочий розчин, який буде наноситися на самих комах, їхнi гнізда, личинок і місця, за якими вони переміщуються.

Інструкція по застосуванню Кат Екстра приведена прямо на картонній упаковці.

Сам препарат являє собою концентрат емульсії, і тому розводити його можна в простій водопровідній воді кімнатної температури. Так і готується робочий розчин: в залежності від виду комах, яких передбачається труїти, береться потрібна кількість води, в неї наливається засiб, при цьому всю суміш акуратно перемішують.

Для цькування різних комах вміст флакона рекомендовано розводити в різних кількостях води. Окремої інструкції по застосуванню препарату немає, а кількості води для розведення 10 мл засобу вказані на упаковці самого флакона:

 • Від клопів — 2,5 л;
 • Блохи, воші, коростяний кліщі — 5 л;
 • Дорослі особини і личинки мух — 2,5 л;
 • Інші літаючі комахи — комарі, мошки, москіти, мокреці — 5 л;
 • Личинки комарів — 2,5 л;
 • Таргани — 2,5 л;
 • Мурахи — 5 л;
 • Оси — 2,5 л;
 • Кліщі (для обробки території) — 1,5 л для винищення кліщів роду Ixodes і 0,8 л для винищення кліщів родин Dermacentor і Haemaphysalis;
 • Кліщі (для захисної обробки одягу) — 2 л.

Отриманий розчин заливається в ручний пульверизатор або насосний обприскувач, обробник надягає респіратор, рукавички і окуляри і приступає до обробки.

Окуляри і одяг з довгими рукавами також дуже бажана.

Респіратор при роботі з препаратами, що мiстять циперметрин, надягати обов’язково

Очевидно, що для знищення різних шкідників і паразитів необхідно обробляти різні місця. В інструкції це також вказано:

 • При знищенні клопів обприскуються місця їх проживання і можливого розселення — матраци, дивани, ліжка, плінтуси, задні стінки меблів, крісла, простору за відсталими шпалерами, щілини в стінах;
 • При винищенні тарганів обробляються плінтуси, кухонні меблі, вентиляційні щілини, простору під ванною і під раковиною;
 • Для знищення бліх обробляються підлоги і плінтуси, місця відпочинку домашніх тварин;
 • Від літаючих мух і комарів обробляються місця їх посадки — віконні рами, дверні ручки, краю стель;
 • Для цькування личинок мух обробляються місця скупчення сміття, каналізаційні стояки, вигрібні ями, компостні купи;
 • Мурах знищують, завдаючи препарат на «доріжки» переміщення комах і на щілини, з яких вони вибираються;
 • Для знищення кліщів на ділянці розчином обробляється трава, відкритий грунт і чагарники. Для захисту від кліщів препарат наноситься на одяг і спорядження.

Після проведення обробки приміщення закривається на 2-3 години, тут повинні бути закриті вікна, двері і вентиляція. Після закінчення цього терміну тут проводиться ретельне провітрювання, а ті поверхні, з якими часто контактують люди і домашні тварини, протираються вологою ганчіркою. Оброблену постільну білизну слід попрати, а спальні місця застелити свіжим.

Запах у засоба несильний, після провітрювання він зникає.

При знищенні клопів вкрай важливо максимально розібрати спальні місця — зняти матраци, розкрутити диван або каркас ліжка, тому що в стиках між усіма деталями можуть ховатися клопи і перебувати їх гнізда, а якщо меблі не розібрати і ці місця не розкрити, частина комах залишиться необробленою.

Аналогічно і з тарганами — шафки, тумбочки, побутову техніку, які знаходяться на кухні, необхідно відсувати від стін і відкривати, щоб була можливість обробити препаратом всі сторони кожного окремо взятого предмета.

Важливо враховувати, що одного флакона Палача Екстра на повноцінну обробку може не вистачити. З великою ймовірністю для знищення клопів в одній кімнаті будуть потрібні 2-3 флакона, а для вбивства тарганів на кухні і в санвузлі — 4-5 флаконів. Іншими словами, потрібно бути готовими до того, що ціна за один флакон — це точно не ціна знищення комах в квартирі.

Підробка, чи ні?

Що ми в підсумку з’ясували про Палач Екстра? Це підробка, основну ставку в продажах якої виробник зробив на схожості назви з вже популярним Палачом, що має гарну репутацiю. Єдина схожість між цими препаратами — це слово «Палач» в назві, що, власне, і робить Палач Екстра підробкою. За визначенням, контрафактом може вважатися виріб, назву якого копіює назву більш популярного продукту в достатнiй мірi для того, щоб схожість дозволила продавати контрафакт через помилки, які може допускати споживач. В даному випадку це саме так: багато покупців, знаючи, що Палач ефективно труїть клопів, шукають його і, зустрівши Палач Екстра, вважають, що це одне і те ж. Отже, Палач Екстра — це контрафакт, а контрафакт — це один з видів підробки.

Тим більше, судячи зі складу та відгуків, Палач Екстра точно не можна назвати більш ефективним або з яких-небудь своїх властивостей більш кращим засобом, ніж оригінальний препарат.

Чи варто купувати Палач Екстра

З сухої практичної точки зору немає сенсу купувати Палач Екстра для боротьби з комахами. Просто тому, що кошти з таким же складом коштують дешевше і дають абсолютно аналогічний результат при обробці.

Якщо ж вибирати між Палачом і Палачом Екстра, то Палач кращий хоча б тому, що його ефективність проти комах перевірена і підтверджена. Саме оригінальний Палач в білих флаконах був випробуваний на клопах при прямому обприскуванні. Тут він потруїв клопів за 8,5 хвилин:

Його ж потім випробували в сухому вигляді:

… і навіть через тиждень після висихання — він продовжує труїти клопів і вбиває їх менш ніж за добу:

Нарешті, саме цей Палач був випробуваний на рудих тарганів, причому як при прямому обприскуванні, так і після висихання:

Точно можна сказати, що оригінальний Палач вбиває комах швидко і повністю. Як це зробить Палач Екстра, невідомо. До того ж, за рахунок гарної представленості в продажу оригінальний Палач простіше купити і коштує він набагато дешевше Палача Екстра. Ціна одного флакона його — 65 грн, при замовленні 10 флаконів і більш доставка по Україні буде безкоштовною для покупця. Тому якщо вам потрібно швидко і напевно потруїти комах, ви знаєте, який з двох Палачів краще вибрати:

Ваш комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

 

Швидке замовлення Палача

© 2022 Палач - засіб від комах. Копіювання матеріалів сайту без активного посилання на джерело заборонено